A A A K K K
для людей з порушеннями зору
Комунальний заклад "Гутянський ліцей" Богодухівської міської ради
Богодухівського району Харківської області

Інформація про заклад освіти

Історія Гутянського ліцею розпочалася у далекому 1882 році, коли при цукровому заводі в Гутянському маєтку фірми Л.Е.Кеніг-Н-ки відкрилося Гутянське двокласне сільське училище Міністерства народної освіти.

Фундатором училища був Л.Е. Кеніг, засновник фірми. З дня відкриття училища, 3 жовтня (19 вересня за старим стилем) 1882 року, до 1917 року воно утримувалось повністю за рахунок фірми.

В училищі навчались діти обох статей, але у класах хлопчики і дівчатка сиділи окремо.

Перше приміщення школи було розраховане на 100 учнів. В рік відкриття до училища записалося 43 учні, а в 1896 році їх кількість збільшилась до 108. Зваживши на це, фірма Кеніг побудувала нове приміщення школи на 250 учнів, відкриття якого припало на початок 1897 – 1898 навчального року.

На той час в училищі діти навчалися 5 років.

Після Жовтневої революції 1917 року училище було перейменоване у школу з 7-річним терміном навчання. На початку 30-х років на базі школи функціонував робфак від сільськогосподарського інституту, що у Білій Церкві на Київщині.

У 1939 році школа стала 10-річкою. Директором школи на той час був Василь Григорович Ляшенко. Він зумів організувати учительський колектив, добре була поставлена спортивна робота в школі серед учнів і вчителів. Матеріальна база на той час була достатня. Гутянська середня школа була серед кращих у Богодухівському районі.

З 1939 року директором школи було призначено Клочка Олександра Матвійовича (згодом – «Ветеран педагогічної праці», «Заслужений вчитель шкіл УРСР», кавалер орденів Леніна і Трудового Червоного Прапора).

Під час Другої світової війни школа не працювала. Вона відновила свою діяльність тільки з вересня 1943 року. З 1944 року по 1951 рік школу очолював Сокура Василь Лукич, учасник Великої Вітчизняної війни. У ті повоєнні роки у 1-х – 3-х класах навчалось 400 учнів, було по 3 – 4 класи в паралелі. У зв’язку з великою кількістю учнів у 1948 році школа була переведена на двозмінний режим навчання. Заняття 2-ої зміни тривали до 19.30 вечора. 

Наступним директором, який пропрацював на цій посаді понад 21 рік (з 1951 по 1972 роки), був Іван Андрійович Слободяник.

З 1957 року в стінах школи діти почали вивчати «Будову автомобіля».

З 1972 по 1988 роки педколектив очолювала директор Артюх Олександра Іванівна, одна із кращих директорів шкіл району, відмінник народної освіти УРСР.

У всі часи педагогічний колектив озброював своїх вихованців міцними знаннями і вважався одним із кращих.

У 1986 році на кошти цукрового комбінату методом народної будови за 3 місяці було споруджено нове приміщення школи. До роботи долучилися усі організації Богодухівського району, батьки учнів, учителі.

1 вересня 1986 року триповерхова красуня-школа приймала перших учнів 6-річного віку, які мали навчатися 11 років. Для цих дітей були створені особливі умови: виділені найкращі приміщення для класу, ігрової кімнати та спальні.

З 1986 року гостинно відчинив двері шкільний спортзал, відкрилася їдальня, була уведена кабінетна система навчання. Учні молодших класів харчувались за рахунок держави, а 5 – 10-х класів – за рахунок організацій, де працюють батьки учнів.

З 1988 по 2011 рік навчальний заклад очолювала ентузіаст педагогічної справи Кравченко Валентина Михайлівна.

У  2011 році директором школи призначений Гуцал Володимир Миколайович.

Колектив школи підтримує ті славні традиції, які заклали їх славні попередники. Щороку учні беруть участь у районних та обласних предметних олімпіадах, Всеукраїнських конкурсах  і завжди посідають призові місця. Учителі – постійні учасники конкурсів педагогічної майстерності, автори публікацій у фахових методичних виданнях.

З 19 лютого 2018 року Гутянську загальноосвітню школу І – ІІІ ступенів очолює Близнюк Наталя Анатоліївна.

Життя іде, щороку звучить перший дзвінок для малих школярів і кружляють в останньому шкільному вальсі випускники.  В цьому є своя закономірність і сенс буття.

Рішенням V позачергової сесії VIII скликання Богодухівської міської ради Богодухівського району №252 – VIII від 12 лютого 2021 року змінено назву юридичної особи ГУТЯНСЬКОЇ ЗАГАЛЬНООСВІТНЬОЇ ШКОЛИ І-ІІІ СТУПЕНІВ БОГОДУХІВСЬКОЇ РАЙОННОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ на Комунальний заклад «Гутянський ліцей» Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області.

Адміністрація разом із колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманням освітнього закладу в робочому стані, намагається створити умови для роботи і навчання, відремонтувати й довести до норм та вимог сьогодення навчальні кабінети, оснастити ліцей новим сучасним обладнанням.

Кожен рік виконуються капітальні та косметичні ремонти, є висновки державної санітарно-епідеміологічної служби про відповідність приміщень вимогам санітарних норм і правил, дозвіл пожежної частини, протоколи замірів опори ізоляції електромережі.

У приміщенні ліцею функціонують 20 кабінетів.

Забезпеченість закладу меблями – 100%. Більшість кабінетів і класних кімнат відповідає типовим перелікам та вимогам навчальних програм.

У закладі є їдальня, актова та спортивна зала, сучасна медіатека.

Приділяється достатньо уваги естетичному вигляду навчального закладу. Фойє ліцею поступово поповнюється пам’ятними рушниками випускників, активно проводиться робота з озеленення подвір'я, воно завжди прибране, доглянуте.

На сучасному етапі педагогічний колектив вважає найважливішим допомогти кожній дитині досягти успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця учителів, учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів. Результати роботи закладу свідчать про те, що у ньому працюють професіонали своєї праці, які забезпечують високий рейтинг ліцею в освітянському просторі району.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень